„..Zatrzymać moment,

Gdy najpiękniej czujemy,

i tak trwać, trwać..”

Miłość do fotografii pojawiła się w moim życiu wraz z zakupem pierwszej lustrzanki cyfrowej Nikon D60. Pamiętam, że nabyłem ten aparat aby uwiecznić rodzinne wakacje nad morzem w Łebie. Wieczorem poszliśmy na plażę i zacząłem robić zdjęcia mojej żonie i synowi. Po chwili na wyświetlaczu pojawiły się piękne zdjęcia ! Z dumą pomyślałem sobie, że mam wyjątkowy talent i powinienem zostać fotografem! Cały urlop chodziłem z aparatem i robiłem setki zdjęć, ale najładniejsze zrobiłem na samym początku, nad morzem i wtedy jeszcze nie wiedziałem dlaczego kolejne zdjęcia nie wychodzą mi tak ładnie jak pierwsze. Dopiero po jakimś czasie zorientowałem się, że fotografia to światło, a tak piękne światło miałem podczas sesji nad morzem. Po powrocie z urlopu mój kolega delikatnie zachęcił mnie do zgnębienia „trybu manualnego” aparatu, wyśmiewając sposób robienia przeze mnie zdjęć na automacie. Moja urażona duma kazała mi zakupić genialną książkę Briana Petersona „Ekspozycja bez tajemnic” i zaczęło się….

Pierwszy ślub sfotografowałem w 2010, ale tak naprawdę profesjonalnie zająłem się fotografią ślubną w 2014 roku. Każdy kolejny rok był szansą na poznanie wyjątkowych par, na rozwój swoich fotograficznych umiejętności i dążeniem do perfekcji. W mojej pracy staram się połączyć profesjonalizm z dawką poczucia humoru. Chcę żeby moje pary nie wspominały mnie tylko jako kolejnej osoby, która pracowała przy ich ślubie, ale jako człowieka, który dodał do ich ślubu iskierkę uśmiechu i humoru. Jestem niepoprawnym śmieszkiem, ale zarazem śmiertelnie poważnie pochodzę do powierzonej mi misji fotografowania tego jedynego, wyjątkowego dnia. Dbam o dobrą komunikację z parą, chcę żeby para już przed wydarzeniem wiedziała jak pracuje podczas ślubu, a podczas ślubu staram się nie epatować swoją osobą. Wielokrotnie słyszałem do moich par, że nie widziały kiedy robiłem zdjęcia !

Oprócz fotografii mam wiele różnych zainteresowań. Moją miłością muzyczną jest metal, ale słucham innych gatunków i muzyka towarzyszy mi w każdym momencie życia (a zwłaszcza podczas obróbki zdjęć). Uwielbiam również pisać, ale nie mam czasu napisać mojej pierwszej książki, gdyż w 2017 roku utknąłem na 9 rozdziale. Bardzo lubię grać w pokera na pieniądze, ale nie gram gdyż jest to zabronione 😉 Kolejną moją pasją jest sport, przez 35 lat grałem w piłkę nożną, ale z powodu kontuzji musiałem przerzucić się na bieganie, które również bardzo pokochałem 🙂  Dodatkowo interesuje się polityką i historią XX wieku.